Stavební chemie tabulka

Stavební chemie

 

─  DLE DRUHU PRODUKTU  

STAVEBNÍ LEPIDLA

chm_kat

Lepidla všech možných druhů prakticky na vše, co se na stavbě vyskytuje. A nejen na stavbě. Cementová, epoxidová, cemento-epoxidová, polyuretanová, MS polymerová, SMP, hybridní… Nejvíce toho máme na obklady, dlažby, kameny apod., ale tím zdaleka nekončíme – kontaktujte nás s dotazem k Vašim potřebám

 

HYDROIZOLACE screenshot_2022-07-26_at_16-53-53_stavebn___chemie

U nás pořídíte izolaci všech částí stavby – od základů až po střechu, včetně bazénů, koupelen, balkónů a teras a jiných specialit. Co do typu, jsou to hydroizolace stěrkové, nátěrové, fóliové, krystalizační… Podle materiálu se rozdělují na cementové, polyuretanové, bitumenové, živičné, polymerové, epoxidové, atd.

 

TMELY screenshot_2022-07-26_at_16-54-50_stavebn___chemie

Silikon, akryl, polyuretan, MS polymer, SMP, hybrid, bitumen… Typicky na dilatační spáry či pružné spoje (lepené nebo utěsněné).

 

PENETRACE screenshot_2022-07-26_at_16-55-46_stavebn___chemie

Příprava podkladu pro nanášení dalších vrstev. Od obyčejných akrylátových (disperzních) přes různé speciální až po epoxidové či polyuretanové.

 

ADHÉZNÍ MŮSTKY screenshot_2022-07-26_at_16-56-39_stavebn___chemie

Adhézní, adhezivní, kontaktní či spojovací nebo kotvící můstek, písková penetrace, apod. - to vše jsou v podstatě synonyma. Můžete si vybrat můstky z cementu, epoxidu, akrylátu či anhydritu.

 

OPRAVNÉ A VYROVNÁVACÍ HMOTY (SANACE) screenshot_2022-07-26_at_16-57-29_stavebn___chemie

Opravné a vyrovnávací hmoty se používají k úpravě nerovností či případných nedokonalostí a pro strukturální opravy, lepení a zpevňování prvků z betonu, přírodního kamene, dřeva, anhydritu apod.

 

CEMENTY A POTĚRYP screenshot_2022-07-26_at_16-57-56_stavebn___chemie

Předmíchaná cementová směs na bázi vysokopevnostních hydraulických pojiv, křemičitých písků a speciálních přísad pro zhotovení vnitřních i vnějších vysokopevnostních potěrů s nízkou zbytkovou vlhkostí a nízkým smrštěním. Naleznou využití na balkónech, terasách i v garážích.

 

IMPREGNACE screenshot_2022-07-26_at_16-57-02_stavebn___chemie

Přípravky používané typicky při spárování povrchů, které by jinak mohly být spárovací hmotou zašpiněny a bylo by problematické až nemožné takové znečištění následně odstranit. Nabízíme prostředky na impregnaci cihel a zdiva, imitaci kamene, dlažeb a obkladů.

 

PŘÍSADY screenshot_2022-07-26_at_16-58-35_stavebn___chemie

Písky a kameny k zásypu epoxidu a jiné přísady do cementových lepidel, které zlepšují přídržnost a pružnost. Přísady jsou vyrobené speciálně do betonu, malty, cementových spárovacích hmot, cementových lepidel a epoxidových spárovacích hmot.

 

CHEMICKÉ KOTVY screenshot_2022-07-26_at_16-59-13_stavebn___chemie

Kovové a plastové síťky pro chemické kotvení do dutých cihel, ytongu, betonu, zdiva, plných cihel, panelu a anhydritu.

 

STAVEBNÍ PĚNY screenshot_2022-07-26_at_17-00-36_stavebn___chemie

Jednosložková polyuretanová pěnová hmota s nízkoexpanzním účinkem. Je vhodná pro aplikace citlivé na deformaci a tlak, jako jsou výplně spár kolem okenních a dveřních rámů. Stavební pěny nabízíme v trubičkovém i pistolovém provedení.

 

PODLOŽKY PRO KROČEJOVÝ ÚTLUM screenshot_2022-07-26_at_17-01-36_stavebn___chemie

Podložka pro kročejový útlum, vhodná ke zlepšení zvukově i tepelně izolačních vlastností bytového komfortu v novostavbách a při renovacích na stěny i podlahy.

 

LIŠTY A PROFILY screenshot_2022-07-26_at_17-02-28_stavebn___chemie

Nabídka lišt a profilů k obkladům a podlahám. Můžete si vybrat z lišt ukončovacích, dilatačních či přechodových.

 

ČISTIČE screenshot_2022-07-26_at_16-58-51_stavebn___chemie

Např. na cementové materiály, když se při stavbě něco zamaže nebo na renovaci starých povrchů. Nebo čističe při práci s epoxidem, cementem, sanitrem nebo pur pěnou.

 

NÁTĚRY screenshot_2022-07-26_at_16-59-41_stavebn___chemie

Nátěry určené k ošetření betonu a výrobků z plechu/kovu a cementu.

 

SANAČNÍ A SPECIÁLNÍ JEMNÉ OMÍTKY screenshot_2022-07-26_at_17-01-06_stavebn___chemie

Vnitřní, vnější, na beton i anhydrit.

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ screenshot_2022-07-26_at_17-02-06_stavebn___chemie

Sešívací spony, stavební fólie, rohové lišty a jiné příslušenství vhodné na stavbě.

 

 

─  DLE ÚČELU POUŽITÍ  

KOUPELNY koupelna V koupelně využijete pružný spárovací tmel, pružný lepící tmel či spárovací hmotu.
BALKÓNY balkon DOPLNIT
TERASY terasa DOPLNIT
BAZÉNY baz__n DOPLNIT
KROČEJOVÝ ÚTLUM kro_____tlum DOPLNIT
ZÁTĚŽOVÉ PODLAHY 071220073021 DOPLNIT
PODLOŽKY PRO KROČEJOVÝ ÚTLUM kro_____tlum DOPLNIT

 

─  DLE ZNAČKY  ─

ACOMIX DOPLNIT DOPLNIT
BALCONI DOPLNIT DOPLNIT
BELLINZONI Návrh bez názvu (1) Chemické přípravky na tmelení, ošetření, ochranu a údržbu přírodního a umělého kamene. Odstranění vodního kamene, čističe spár bez poškození lesku kamene.
DEVOS TRADE Návrh bez názvu (6) Profesionální stěrkové hmoty pro dokonale hladké stěny a strop. Vhodné pro ruční a strojní aplikaci.
EXCEL MIX Návrh bez názvu (7) Český výrobce stavební chemie (bývalý Custom). Užší sortiment kolem obkladů a dlažeb, výborný poměr výkon/cena.
FASTAPE DOPLNIT DOPLNIT
LIKOV Návrh bez názvu (8) Nejvýznamnější výrobce a prodejce stavebních profilů a příslušenství v České republice a jeden z lídrů na evropském trhu.
MAPEI Návrh bez názvu (3) Produkty velmi známé italské značky uznávané profesionály, ale určené samozřejmě nejen pro ně.
MAPEI vyniká zejména svým širokým sortimentem – má řešení prakticky na vše co se může na stavbě vyskytnout, a to ve vysoké kvalitě a s velmi dobrou zpracovatelností.
MARCONS Návrh bez názvu (9) Specializovaný obchod s profesionální stavební chemií, poskytující i spojené poradenství. Velko i maloobchod, půjčovna profi řezaček na obklady a dlažby, vodní pily.
MASTERSIL Návrh bez názvu (10) Stavební, bazénová a spotřební chemie
QUICK-MIX Návrh bez názvu (11) Výrobce suchých maltových směsí a stavební chemie
SAKRET Návrh bez názvu (12) Průkopník v oblasti maltových směsí, lepidel na obklady, samonivelačních hmot v průmyslovém měřítku.
SEVEROCHEMA Návrh bez názvu (13) Významný výrobce chemických produktů v České republice již téměř 70 let. Moderní technologická, výrobní a skladovací zařízení umožňují uspokojit širokou poptávku v tuzemsku i zahraničí.
SCHOMBURG Návrh bez názvu (2) Menší specializovaný výrobce z Německa. Zejména ochrana staveb, instalace obkladů a dlažeb, pryskyřice.
SCHÖNOX Návrh bez názvu (4)

Německá značka známá hlavně mezi vybranými profesionály, vynikající skvělými produkty s výjimečně dobrou zpracovatelností, dnes patřící pod značku Sika.

Schönox je na rozdíl od např. MAPEI více specializován a to na materiály pro instalace obkladů a dlažeb, podlah a jejich krytin a částečně také sanace povrchů.

SIKA Návrh bez názvu (5) Obrovský a stále sílící švýcarský koncern s nepřeberným rozsahem sortimentu.
SOPRO Návrh bez názvu (14) Stavební chemie v profesionální kvalitě. Přední dodavatel stavebních chemických výrobků - nejen v Německu, ale i v celé Evropě .
SPOLCHEMIE Návrh bez názvu (15) Česká chemická firma evropského významu. Její historie sahá do roku 1856 a je jedním z předních výrobců syntetických pryskyřic v Evropě.
SYNTEKO Návrh bez názvu (16) Švédská značka podlahových laků, olejů a dalších přípravků pro konečnou úpravu, údržbu a opravu vaší dřevěné podlahy.
VERTEX DOPLNIT DOPLNIT
WEBER Návrh bez názvu (17) V České republice jeden z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních fasádních, zateplovacích a dalších stavebních systémů.
SPÁROVACÍ HMOTY Flexibilní, vodoodpudivé, protiplísňové, chemicky odolné, v desítkách barev a odstínů. Cementové, epoxidové, silikonové, polyuretanové… Hrubší, jemnější… Do všech prostor a aplikací (koupelny, bazény, balkóny, terasy, interiéry, exteriéry…)
PRUŽNÉ TMELY
SAMONIVELAČNÍ STĚRKY Cementové i sádrové / anhydritové, pro malé i větší vrstvy, ekonomické i speciální – na problematické podklady, včetně vláken či výstužných tkanin a sítí.
Vyrovnávací stěrky /
Sanační a reprofilační malty
Pro vyrovnání větších i větších nerovností, děr, výtluků, kavern, tvorbu nájezdů a přechodů, příprava podkladu pod samonivelační stěrky…
DEKORATIVNÍ STĚRKY Čím dál oblíbenější a častější požadavek – probarvené samonivelačky, jemné cementové stěrky (máme na prodejně docela široký vzorník) až po špičkový cemento-epoxidový systém SikaGard 750 Deco Epocem, který se dá bez problémů použít i do sprchového koutu a probarvit do libovolné barvy.
BETONY, CEMENTY Pytlované betonové směsi – klasické, rychletvrdnoucí (rychle zrající – namísto 28 dnů třeba i jen 1 den), speciální cementy (rychletvrdnoucí)
EPOXIDOVÉ PRYSKYŘICE Mnoho možných účelů použití – nátěry, lepení, spárování, penetrace, spojování vrstev, vodonepropustné prostupy, sešívání trhlin v betonech, plastbetony a plastmalty…
CHEMICKÉ KOTVY Když potřebujete pověsit tank na strop panelákového bytu :) A nebo jakýkoliv jiný účel hodně pevného zakotvení ve zdi, stropu, podlaze či jiných tělesech. Máme je v klasických kartuších, takže nepotřebujete speciální pistoli. Nicméně nějaká kvalitní se vzhledem k tuhosti kotev může hodit.
PENETRACE
ADHEZNÍ / KOTEVNÍ MŮSTKY Hodí se buď při aplikaci čehokoliv na staré i nové nesavé podklady (dlažba, nátěr, kov, OSB…) a nebo na spřažení tenké vyrovnávací vrstvy s podkladem.
IMPREGNACE A
HYDROFOBNÍ NÁTĚRY
Ochrana povrchů před vodou a nečistotami – snížení či zamezení nasákavosti všech možných podkladů – od omítek až po přírodní kámen. Prodyšné, bezbarvé, neviditelné nebo naopak barvy zvýrazňující.
PŘÍSADY DO BETONŮ A MALT Magické vodičky, jejichž přidáním se z betonu stává superbeton. Snižují dávku záměsové vody, urychlují tvrdnutí a zrání, zvyšují pevnost v tlaku i v tahu za ohybu, snižují nasákavost nebo dokonce beton zcela zatěsňují, zvyšují přilnavost.
ČISTIČE
OMÍTKY
SANAČNÍ OMÍTKY A SYSTÉMY Zápolení s vlhkým zdivem je také častá disciplína. U nás pořídíte jednak několik druhů a typů chemických clon, kterými vytvoříte dodatečnou vodorovnou hydroizolaci zdiva, a pak také celé omítkové sanační systémy, které mají oproti klasickým omítkám vyšší prodyšnost a schopnost absorbovat minerální soli, které voda vynáší a které způsobují degradaci a odlupování omítek.
ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY Asi každý již dnes dobře zná. Dodáváme vše – polystyreny (bílé, šedé, dírkované), vaty, PUR či PIR desky, lepidla a stěrky, hmoždinky, perlinky a veškeré další příslušenství. Samozřejmě také velký výběr finálních omítek od několika předních výrobců (Weber, Mistral, Baumit, JUB, MAPEI…)
FASÁDNÍ NÁTĚRY Barvičky na domečky pro ty kteří z nějakého důvodu nechtějí dnes tak moderní strukturovanou omítku.
PODLAHOVÉ NÁTĚRY Celé systémy na různé druhy provozu a stupně zátěže – garáže, sklady, výrobní haly, sklepy, dílny, chodby, apod.
ANTIGRAFFITI Prevence neboli ochrana a také odstraňování.
OPRAVY A VYZTUŽOVÁNÍ
NOSNÝCH KONSTRUKCÍ
Hodně speciální věc, kterou nabízí SIKA a MAPEI. Systém pryskyřic, uhlíkových vláken a tkanin pro opravy a zajištění nosných konstrukcí.
SYSTÉMY PRO ÚTLUM
KROČEJOVÉHO HLUKU
Když chcete ty pod vámi ochudit o zvuk svých rázných kroků. Instaluje se typicky pod dlažby, ale i pod parkety, plovoucí podlahy a měkké krytiny jako jsou koberce či PVC.