Stavební chemie

Na této stránce se Vám pokusíme co nejpřehledněji rozčlenit stavební chemii několika způsoby, tak abyste našli co nejrychleji co potřebujete. 
A zároveň připomínáme, že Vám kdykoliv rádi a ochotně s výběrem poradíme - zde naše kontakty.
Pro orientaci v širokém sortimentu stavební chemie jsme vytvořili 3 různé způsoby členění:

Snažili jsme se to udělat nejlépe jak jsme dovedli a budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu, zejména pokud Vám něco připadá vyloženě neintuitivní nebo jinak nepochopitelné.

ČLENĚNÍ PODLE DRUHU PRODUKTU 

chm_katSTAVEBNÍ LEPIDLA

Lepidla všech možných druhů prakticky na vše, co se na stavbě vyskytuje. A nejen na stavbě. Cementová, epoxidová, cemento-epoxidová, polyuretanová, MS polymerová, SMP, hybridní… Nejvíce toho máme na obklady, dlažby, kameny apod., ale tím zdaleka nekončíme – kontaktujte nás s dotazem k Vašim potřebám.

hydroizolaceHYDROIZOLACE

U nás pořídíte izolace na všechny části stavby – od základů až po střechu, včetně bazénů, koupelen, balkónů a teras a jiných specialit. Co do typu, jsou to hydroizolace stěrkové, nátěrové, fóliové, krystalizační… Podle materiálu se rozdělují na cementové, polyuretanové, bitumenové, živičné, polymerové, epoxidové a další.

tmelyTMELY

Spárovací hmoty - cementové, epoxidové; pružné tmely (spárovací, lepící), silikonové, akrylové, polyuretanové, MS polymerové, SMP, hybridní, bitumenové… Typicky na dilatační spáry či pružné spoje (lepené nebo utěsněné).
Do všech prostor a aplikací (koupelny, bazény, balkóny, terasy, interiéry, exteriéry…)

penetracePENETRACE

Důležitá příprava podkladu před nanášením dalších vrstev. Od obyčejných akrylátových (disperzních) přes různé speciální až po epoxidové či polyuretanové.

adhezni-mustkyADHÉZNÍ MŮSTKY

Adhézní, adhezivní, kontaktní či spojovací nebo kotvící můstek, písková penetrace, apod. - to vše jsou v podstatě synonyma, která označují materiály, které Vám pomohou spolehlivě spojit jednotlivé vrstvy mezi sebou. Typicky staré a nesavé s novými.
Existují můstky z cementu, epoxidu, akrylátu.

opravne-hmotyOPRAVNÉ A VYROVNÁVACÍ HMOTY (SANACE)

Opravné a vyrovnávací hmoty se používají k úpravě velkých i malých nerovností, nedokonalostí, děr, výtluků, kavern, pro strukturální/statické opravy, vytváření přechodů a nájezdů, spádů, celkové vyrovnávání povrchů, změn výšek podlah, ale také lepení a zpevňování prvků z betonu, přírodního kamene, dřeva, anhydritu apod.
Patří sem např.: 
Samonivelační stěrky, tixotropní malty (na stěny), vysokopevnostní malty, žáruvzdorné malty...

cementove-poteryCEMENTY A BETONOVÉ POTĚRY

Ušlechtilé rychletvrdnoucí cementy pro přípravu betonu a hotové směsi betonových potěrů na bázi vysokopevnostních hydraulických pojiv, křemičitých písků a speciálních přísad pro zhotovení vnitřních i vnějších vysokopevnostních potěrů s rychlým zráním, nízkou zbytkovou vlhkostí a nízkým smrštěním. Naleznou využití na balkónech, terasách i v garážích.

impregnaceIMPREGNACE

Ochrana povrchů před vodou a nečistotami – snížení či zamezení nasákavosti všech možných (savých) podkladů – betony, cementové stěrky, přírodní a umělý kámen, omítky...
Prodyšné, bezbarvé, neviditelné nebo naopak barvy zvýrazňující, na podlahy i stěny.
Specialitou jsou pomocníci pro spárování velmi pórézních povrchů, které by se jinak spárovací hmotou zašpinily a bylo by problematické až nemožné takové znečištění následně odstranit. 

prisadyPŘÍSADY

Typicky různé magické vodičky, jejichž přidáním se z betonu stává superbeton. Snižují dávku záměsové vody, urychlují tvrdnutí a zrání, zvyšují pevnost v tlaku i v tahu za ohybu, snižují nasákavost nebo dokonce beton zcela zatěsňují, zvyšují přilnavost.
Nebo třeba zlepšují vlastnosti cementových spárovacích hmot, lepidel, atd.
Dále také tříděné prané písky a kamenivo k zásypu epoxidu či "nastavování" samonivelačních stěrek a jiných malt.
Přísady jsou vyrobené speciálně do betonu, malty, cementových spárovacích hmot, cementových lepidel a nebo třeba třpytivé šupinky do epoxidových spárovacích hmot.

chemicke-kotvyCHEMICKÉ KOTVY

Speciální vysokopevnostní a rychletvrdnoucí malty pro kotvení do různých materiálů - do plných i dutých cihel, ytongu, betonu, panelu, kamene nebo třeba anhydritu.

stavebni-penySTAVEBNÍ PĚNY

Nikomu asi netřeba představovat jednoznačně nejuniverzálnější stavební produkt. Je vhodná pro aplikace citlivé na deformaci a tlak, jako jsou výplně spár kolem okenních a dveřních rámů. Stavební pěny nabízíme v trubičkovém i pistolovém provedení.

podložkyPODLOŽKY PRO KROČEJOVÝ ÚTLUM

Podložka pro kročejový útlum, vhodná ke zlepšení zvukově i tepelně izolačních vlastností bytového komfortu v novostavbách a při renovacích na stěny i podlahy.

listy-profilyLIŠTY A PROFILY

Nabídka lišt a profilů k obkladům a podlahám. Můžete si vybrat z lišt ukončovacích, dilatačních či přechodových.

cisticeČISTIČE

Např. na cementové materiály, když se při stavbě něco zamaže nebo na renovaci starých povrchů. Nebo čističe při práci s epoxidem, cementem, sanitrem nebo pur pěnou.

nateryNÁTĚRY

Nátěry určené k ošetření betonu a výrobků z plechu/kovu a cementu.

sanacni-specialni-omitkySANAČNÍ A SPECIÁLNÍ JEMNÉ OMÍTKY

Jemné omítkové tmely a omítky, systémy pro sanaci vlhkého zdiva. Při plánování sanace vlhkého zdiva doporučujeme poradu, neb se často jedná o dost komplexní problematiku, vyžadující důkladné posouzení situace a návrh patřičného řešení, které bude fungovat.

 

prislusenstviPŘÍSLUŠENSTVÍ

Perlinky (standardní i pancéřové), výstužné tkaniny síťoviny, sešívací spony, stavební fólie, rohové lišty a jiné příslušenství pro stavbu a rekonstrukce.

 


Další skupiny a kategorie, které stojí za zmínku a samostatné uvedení:

dekorativni-sterky DEKORATIVNÍ STĚRKY

Čím dál oblíbenější a častější požadavek – probarvené samonivelačky, jemné cementové stěrky (máme na prodejně docela široký vzorník) až po špičkový cemento-epoxidový systém SikaGard 750 Deco Epocem, který se dá bez problémů použít i do sprchového koutu a probarvit do libovolné barvy.

epoxidove-pryskyrice EPOXIDOVÉ PRYSKYŘICE

Toto je velmi obecné pojmenování chemického základu mnoha produktů v různých kategoriích výše.
Typicky např. penetrace, nátěry, lepidla, spárovací hmoty, adhézní a spojovací můstky, malty pro statické opravy konstrukcí, vodonepropustné prostupy, sešívání trhlin v betonech, plastbetony a plastmalty…
Jedná se obecně o extrémně odolný, voděodolný, vodonepropustný základ materiálů, který má mj. ultra vysokou přilnavost k většině povrchů a materiálů. Nevýhodou je vyšší cena (oproti např. cementovému základu) a také omezená pružnost.

sanace-epoxidoveho-zdiva SANACE VLHKÉHO ZDIVA

Toto je často dost ošemetná disciplína (boj se živlem, kterým voda je :-) a proto velmi doporučujeme poradu k řešení.
To může zahrnovat několik druhů produktů, podle situace - chemické clony, kterými vytvoříte dodatečnou vodorovnou hydroizolaci zdiva, plošné (prodyšné) hydroizolační stěrky, omítkové sanační systémy (podhoz, omítka, štuk), které mají oproti klasickým omítkám vyšší prodyšnost a hlavně výrazně vyšší kapacitu absorbovat minerální soli, které voda vynáší a které způsobují degradaci a odlupování omítek. 

fasadni-systemyFASÁDNÍ SYSTÉMY, OMÍTKY, NÁTĚRY

Dodáváme zejména součásti spadající do stavební chemie (lepidla, stěrky, omítky, nátěry, penetrace...), ale umíme dodat i kompletní zateplovací systémy. Zejména od MAPEI, Mistral, Weber a příslušenství dle přání (Vertex, EJOT...).

antigraffityANTIGRAFFITI

Prevence a odstraňování nezvaných uměleckých děl.

uhlikova-vlaknaOPRAVY A VYZTUŽOVÁNÍ NOSNÝCH KONSTRUKCÍ POMOCÍ LAMEL Z UHLÍKOVÝCH VLÁKEN

Hodně speciální hi-tech věc, kterou nabízí SIKA a MAPEI. Systém lamel z uhlíkových vláken, lepených epoxidovými pryskyřicemim, které dokáží vytvořit či obnovit potřebnou (statickou) pevnost nosných konstrukcí.
Jako pravděpodobně jediní Vám dodáme lamely v přesné metráži a ne na celá balení, která jsou často velká a tedy zbytečně drahá.


ČLENĚNÍ PODLE ÚČELU POUŽITÍ

koupelnaKOUPELNY
Celé systémy od přípravy podkladu, přes vyrovnávání povrchů, hydroizolaci, lepení obkladů a dlažeb a spárování...
balkonBALKÓNY
Stavby, opravy a rekonstrukce balkónů a teras jsou jednou z našich hlavních disciplín. Nejen že na to máme celou řadu kompletních systémů včetně příslušenství jako např. okapní profily, ale i se velmi dobře vyznáme v řešení - kontaktujte nás.
terasaTERASY
Platí to samé co výše pro balkóny, s tím, že terasy jsou ještě o kus náročnější disciplína - ať už je to terasa na terénu a nebo terasa nad částí domu (garáž, obytná část, apod.). Zde ještě více doporučujeme poradu k řešení.
bazenBAZÉNY
Dodáváme zejména materiály na stavbu a opravy obkládaných bazénů, což je velmi náročná disciplína, kde je ještě více než kde jinde třeba dbát na řešení všech detailů. Některé materiály se samozřejmě využijí i pro fóliové bazény a také dodáváme bazénové nátěry.
utlum-hlukuSYSTÉMY PRO ÚTLUM KROČEJOVÉHO HLUKU
Realizace ohleduplnosti vůči těm co bydlí pod Vámi. Výrazné omezení hluku způsobeného pohybem po podlahových krytinách. Instaluje se pod většinu podlahových povrchů - pod dlažby, pod parkety, dřevěné i plovoucí podlahy, měkké krytiny jako jsou koberce či PVC.
prumyslove-podlahyZÁTĚŽOVÉ A PRŮMYSLOVÉ PODLAHY
Celé systémy na různé druhy provozu a stupně zátěže – garáže, sklady, výrobní haly, sklepy, dílny, chodby, apod.

ROZDĚLENÍ PODLE VÝROBCE

Návrh bez názvu (3)MAPEI

Produkty velmi známé italské značky uznávané profesionály, ale určené samozřejmě pro všechny, kdo chtějí pro svoji stavbu kvalitu s technickým servisem.
MAPEI vyniká zejména svým širokým sortimentem – má řešení prakticky na vše co se může na stavbě vyskytnout, a to ve vysoké kvalitě a s velmi dobrou zpracovatelností.

Návrh bez názvu (4)SCHÖNOX

Německá značka známá hlavně mezi vybranými profesionály, vynikající skvělými produkty s výjimečně dobrou zpracovatelností, dnes patřící pod koncern Sika.
Schönox je na rozdíl od např. MAPEI více specializován a to na materiály pro instalace obkladů a dlažeb, podlah a jejich krytin a částečně také sanace povrchů.

Návrh bez názvu (5)SIKA

Obrovský a stále sílící švýcarský koncern s nepřeberným rozsahem sortimentu vysoké kvality.

"Návrh
BELLINZONI

Italský specializovaný výrobce prvotřídních přípravků na ošetření, ochranu, čištění a údržbu přírodního a umělého kamene. Impregnace, zpevňovače, odstranění vodního kamene, čističe spár bez poškození lesku kamene, aj.

Návrh bez názvu (2)SCHOMBURG

Menší specializovaný výrobce z Německa. Zejména ochrana staveb, instalace obkladů a dlažeb, pryskyřice.

Návrh bez názvu (14)SOPRO

Stavební chemie v profesionální kvalitě. Přední dodavatel stavebních chemických výrobků - nejen v Německu, ale i v celé Evropě. Vlastnicky spadá pod koncern MAPEI.

Návrh bez názvu (7)EXCEL MIX

Český výrobce stavební chemie (bývalý Custom). Užší sortiment kolem obkladů a dlažeb, výborný poměr výkon/cena.

Návrh bez názvu (15)SPOLCHEMIE

Česká továrna evropského významu. Její historie sahá do roku 1856 a je jedním z předních výrobců syntetických pryskyřic (epoxidů) v Evropě, jejichž produkty mj. kupují pro další zpracování různé světové značky.

Návrh bez názvu (16)SYNTEKO

Švédská značka podlahových laků, olejů a dalších přípravků pro konečnou úpravu, údržbu a opravu vaší dřevěné podlahy.

Návrh bez názvu (17)WEBER

V České republice jeden z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních fasádních, zateplovacích a dalších stavebních systémů. 

 

Dále v našem sortimentu naleznete i další značky, jejichž vybrané produkty máme skladem, jako např. Sakret, Quick-mix, Vertex, Devos (Devoskyt), aj. a dále na objednávku jsme schopni obratem zajistit materiály prakticky jakékoliv značky stavební chemie: Kiesel, Ardex, PCI, Remmers, Baumit, KVK, STO...

Nejprodávanější

Obrázek
66,91 Kč / mb
Obrázek
Mapeband PE 120 kout vnitřní 90° (1ks)
Skladem (>5 ks)
Kód: 7953310
159,48 Kč / ks
Obrázek
Mapeflex AC3 bílý akrylový tmel (310ml)
Skladem (>5 ks)
Kód: 6PY000025
67,40 Kč / ks
Obrázek
Ultracare Kerapoxy Cleaner (0,75kg)
Skladem (4 bal)
Kód: 1149826UK
767,26 Kč / bal
Obrázek
Mapeband PE 120 manžeta 120X120mm (1ks)
Skladem (>5 ks)
Kód: 7953101
128,62 Kč / ks
Obrázek
1 452,24 Kč / bal
Obrázek
Planicrete (10kg)
1-3 prac. dny
Kód: 37110
1 964,44 Kč / bal
Obrázek
Aquafin-F (30kg)
Skladem (>5 bal)
Kód: 204247002
5 994,82 Kč / bal
Obrázek
Aquafin RB400 (20kg)
Skladem (>5 souprava)
Kód: 204218002
3 559,82 Kč / souprava
Obrázek
Monoflex (25kg)
1-3 pracovní dny
Kód: 204400001
891,04 Kč / bal
714 položek celkem
Obrázek
66,91 Kč / mb

Pružná bandážní páska do koupelnových hydroizolací (necementových). Uvedená cena je za 1bm.

Kód: 7953050
Obrázek
159,48 Kč / ks

Kout vnitřní k Mapeband PE120

Kód: 7953310
Obrázek
67,40 Kč / ks

Jednosložkový akrylový těsnicí tmel ve vodní disperzi pro vnitřní i venkovní použití

Kód: 6PY000025
Obrázek
767,26 Kč / bal

Speciální čisticí roztok na epoxidové spárovací hmoty

Kód: 1149826UK
Obrázek
128,62 Kč / ks

Manžeta od firmy Mapei, která se používá speciálně do interiéru v kombinaci s Mapegum WPS

Kód: 7953101
Obrázek
1 452,24 Kč / bal

Penetrační nátěr na bázi umělých pryskyřic bez obsahu ředidel. Zvláště je vhodný na anhydritové a sádrové podklady pro zkrácení doby vysychání.Do vnitřního i vnějšího prostředí.

Kód: 483277
Obrázek
Planicrete (10kg)
1-3 prac. dny
1 964,44 Kč / bal

Syntetická pryskyřice do cementových směsí

Kód: 37110
Obrázek
Aquafin-F (30kg)
Skladem (>5 bal)
5 994,82 Kč / bal

Prokřemeňovací roztok k izolování stavebChemická infuzní clona

Kód: 204247002
Obrázek
Aquafin RB400 (20kg)
Skladem (>5 souprava)
3 559,82 Kč / souprava

Rychletuhnoucí silikátová stavební hydroizolace

Kód: 204218002
Obrázek
Monoflex (25kg)
1-3 pracovní dny
891,04 Kč / bal

Deformovatelné lepidlo na obklady a dlažbu, tř. S1

Kód: 204400001
Obrázek
78,04 Kč / bm

Těsnicí tvarovka pro kontaktní hydroizolace

Kód: 206130001
Obrázek
1 034,07 Kč / bal

Penetrační nátěr na bázi disperze syntetické pryskyřice bez obsahu rozpouštědel.

Kód: 205558002
Obrázek
Asocret-M30 (25kg)
Skladem (>5 bal)
1 180,36 Kč / bal

Hydrofobní víceúčelová malta, tloušťka vrstvy až 30 mm

Kód: 205539001
Obrázek
1 506,81 Kč / bal

Dvousložkové polyuretanové vysoce kvalitní lepidlo bez rozpouštědel s velmi nízkým obsahem těkavých organických látek (VOC) pro instalaci obkladů a dlažeb z keramiky a...

Kód: 2321705
Obrázek
2 879,80 Kč / bal

Dvousložkové polyuretanové vysoce kvalitní lepidlo bez rozpouštědel s velmi nízkým obsahem těkavých organických látek (VOC) pro instalaci obkladů a dlažeb z keramiky a...

Kód: 2321710
Obrázek
503,48 Kč / ks

SikaSwell®S-2 je 1komponentní bobtnající těsnicí tmel na bázi polyuretanu, kterýbobtná při kontaktu s vodou

Kód: 184789
Obrázek
213,93 Kč / bm

Mapetex je syntetická netkaná textilie, kteroulze použít jako systém proti vzniku trhlin nebov kombinaci s výrobkem Mapetex-Strip(oboustranná lepicí páska) jako odstranitelný...

Kód: 281150
Obrázek
Akce
361,79 Kč –35 %
Mapefix PE SF (300ml)
Skladem (>5 ks)
235,22 Kč / ks

Chemická kotva na bázi polyesterových pryskyřic bez obsahu styrenů pro intenzivní zatížení.

Kód: 1960542
Obrázek
2 231,84 Kč / bal

Dvoušložková epoxidová nátěrová hmota vhodná např. jako ochranný nátěr podlah.

Kód: SOUPRAVA
Aso-dichtband boden
369,29 Kč / ks

Elastická těsnící manžeta k utěsnění prostupů potrubí

Kód: 206138001
Kerapoxy Design
1 447,16 Kč / bal

Dvousložková epoxidová spárovací hmota, hygienicky nezávadná, ideální pro spárování skleněné mozaiky. Použitelná také jako lepidlo.

Kód: 21833
Kerapoxy Design
1 447,16 Kč / bal

Dvousložková dekorativní epoxidová kyselinovzdorná spárovací hmota, ideální pro spárování skleněné mozaiky. Použitelná také jako lepicí tmel.

Kód: 20007
Kerapoxy Design
1 447,16 Kč / bal

Dvousložková epoxidová spárovací hmota, hygienicky nezávadná, ideální pro spárování skleněné mozaiky. Použitelná také jako lepidlo.

Kód: 5K13303
Obrázek
245,87 Kč / ks

Pružný silikonový bezrozpouštědlový těsnicí tmel, odolný proti plísni, s kyselou reakcí.

Kód: 22834
Nahoru
Další produkty